آقای عباس پرورشخواه، رتبه ۱۵ کانون وکلای گیلان

[ad_1]

می گفتند تو خیلی مغرور هستی چون من همیشه …………
راهی که خیلی ها می خواستند دو ساله طی کنند من در ۵ ماه رفتم!
من از هیچ شروع کردم و به اینجا رسیدم!
همه آنها یک سر و گردن از بقیه بالاتر هستند!

 

دنیا، دنیای باورهاست…..کسی که خودش را باور دارد از پس هرکاری برمی آید و هیچ چیز هم جلودارش نیست. نمونه اش آقای عباس پرورشخواه، همسفر جی۵ ای که تنها با ۵ ماه درس خواندن و با وجود دغدغه فکری بسیار، موفق به کسب  رتبه ۱۵ کانون وکلای گیلان شده اند. ایشان هم اکنون در پایان دوره کارآموزی خود و مشغول وکالت هستند. موفقیت های آقای پرورشخواه تنها به قبولی در آزمون وکالت ختم نمی شود، ایشان در سال ۲۰۰۷ میلادی در کشور برزیل  موفق به کسب مقام قهرمانی والیبال  نشسته جهان شده اند. این همسفر جی۵ ای می گوید: « من آدم عجیبی بودم، هیچ هدفی نداشتم، سردرگم بودم و از این شاخه به آن شاخه می پریدم، من کسی بودم که فکر می کردم دیگر نمی توانم در کشور خودم به جایی برسم و می خواستم از کشور بروم اما از زمان آشنایی با جی۵ به این باور رسیدم مهم نیست کجای دنیا باشی، اگر خودت را باور و برای رسیدن به رویاهایت تلاش کنی هیچ چیزی سد راهت نمی شود، برای کسانی که من را می شناختند جای تعجب دارد که یک فرد عادی مثل من، چطور با تمام دشورای ها از زیر دیپلم قدم به قدم تا موفقیت در آزمون وکالت پیش رفت.»

تنظیم از : فیروزه جمشیدی

برگردیم به دوران دبیرستان، حال و هوای آن روزها و داستان آشنایی شما با جی۵؟

سوم دبیرستان بودم که مردود شدم با خودم گفتم ولش کن درس خواندن هیچ فایده ای ندارد، به سرم زد به خارج از کشور بروم، مدتی کار آزاد می کردم تا اینکه چندبار تبلیغ جی۵ را در تلویزیون دیدم، کمی بعد وقتی به تهران آمده بودم یک روز در میدان انقلاب خیلی اتفاقی چشمم به نمایندگی جی۵ افتاد، داخل رفتم و بعد از مشورت با کارمند فروش، به بهانه خارج رفتن جعبه جی۵ را تهیه کردم. برای اینکه زبانم را قوی کنم شروع کردم به استفاده از جی۵، فوق العاده بود انگلیسی من خیلی پیشرفت کرد طوریکه راحت می توانستم کتابهای انگلیسی را به دست بگیرم و براحتی بخوانم، بعد از مدتی با خودم گفتم خوب چرا برای دروسم از این روش استفاده نکنم؟ از همانجا بود که نقطه تحولات زندگی من شروع شد کم کم دیپلم گرفتم، لیسانس گرفتم و حتی به جایی رسیدم که توانستم رتبه ۱۵ کانون وکلا را کسب کنم، همان روزها به خودم قول دادم حتما بعد از اینکه نتیجه گرفتم به دیدن آقای مالکی نژاد بیایم و از ایشان به خاطر ابداع این روش فوق العاده تشکر کنم.

پیشرفت هایی که قدم به قدم حاصل شد؟

بعد از مدتی خودم واقعا تحول را حس کردم دیگر لازم نبود کسی بخواهد من را به استفاده از جی۵ مجاب کند حتی به جایی رسیدم که هیچ کس نمی توانست جعبه جی۵ ام را از من بگیرد من همان کسی بودم که یکبار سر کلاس درس وقتی داشتم متنی به زبان انگلیسی را می خواندم آنقدر اشتباه تلفظی داشتم که باعث خنده حاضران شده بودم و این ماجرا خیلی به من برخورده بود اما کم کم به جایی رسیدم که حتی با سوالاتم استاد زبانمان را هم به چالش می کشیدم، طوریکه متون حقوقی به زبان انگلیسی را ۲۰ شدم و با معدل ۱۸.۲۶ فارغ التحصیل شدم اولش با زبان شروع شد و بعد هم با همین روش وارد دانشگاه شدم، بچه ها به من می گفتند تو خیلی مغرور هستی چون همیشه از هر امتحانی استقبال می کردم و با اعتماد به نفس سر جلسه حاضر می شدم، همیشه چند دقیقه قبل از امتحان همه دورم جمع می شدند و اشکالات درسی شان را از من می پرسیدند.

خوبی های جی۵؟

اگر کسی واقعا با جی۵ آشنا شود و از آن استفاده کند قول می دهم بعد از مدتی به آن اعتیاد پیدا می کند و زندگی اش متحول می شود. آدمی مثل من که درس نمی خواند از هیچ شروع کرد و به اینجا رسید. از وقتی جی۵ را خوب شناختم فهمیدم که می توانم از پس هر امتحانی بر بیایم، قبلا آدم ریسک پذیری نبودم اما الان هستم، هدفمند نبودم اما الان هستم. مهم تر از همه امروز در اجتماع بیشتر از همیشه مورد احترام همگان هستم، الان واقعا احساس مفید بودن می کنم.

چه شد که تصمیم گرفتید در آزمون وکالت شرکت کنید؟

ما ۶ خواهر و برادر بودیم که هیچ کدام تحصیلات دانشگاهی نداشتیم، مادرم اغلب در انجمن های مختلف و کلاسهای قرآن شرکت می کرد همیشه می گفت، وقتی دوستانم از بچه هایشان تعریف می کنند که فوق لیسانس و دکترا و …..دارند خیلی غبطه می خورم. من در سن ۱۸ سالگی ازدواج کرده بودم آن زمان متاهل بودم و پسرم خیلی کوچک بود، دلم می خواست هرطور شده مادرم را به آرزویش برسانم. شرایط خوبی نداشتم از یک طرف خرج زندگی و از طرف دیگر درس خواندن در کنار مشغله کاری و ورزش و …. من هیچ پشتوانه مالی و راه دیگری جز قبولی نداشتم به خودم می گفتم “یا مرگ یا زندگی” یا باید قبول می شدم و زندگیم دگرگون می شد و یا همانطور ناامیدانه به زندگی ادامه می دادم.

و اما برنامه ریزی شما ؟

از زمانیکه فارغ التحصیل شدم و تصمیم گرفتم آزمون وکالت بدهم، من فقط ۵ ماه فرصت داشتم،  آمدم و کتابها را با جی برگ خواندم حتی بدون اینکه به عقب نگاه کنم روز به روز جلو تر می رفتم، می دانستم هرچه را با جی۵ بخوانم یکبار برای همیشه یاد می گیرم. هیچ درسی نبود که با آن مشکل داشته باشم دوستان من هیچ کدام در کانون وکلا پذیرفته نشدند، همیشه هم درس هرجلسه را فقط برای همان جلسه حفظ می کردند امتحان می دادند و فراموش می کردند، فرق من با آنها این بود که با جی۵ تمام سرفصل های حقوق را به حافظه دراز مدتم منتقل می کردم برای آزمون هم انگار آمادگی کامل داشتم همه چیز را بلد بودم، راهی که خیلی ها می خواستند دو ساله طی کنند من در ۵ ماه رفتم.

حس و حال شما از چندروز مانده به آزمون؟

شاید استرس من از خیلی های دیگر بیشتر بود چون متاهل بودم و بیش از هرچیز به آینده بچه ام فکر می کردم و اینکه اگر قبول نشوم چه سرنوشتی در انتظار اوست. شب قبل از آزمون، من تا ۵ صبح مشغول مرور جی برگهایم بودم آخرش هم با سر و وضعی ژولیده و آشفته سرجلسه حاضر شدم.

سرجلسه چطور گذشت؟

روز آزمون با یکی از دوستانم سرجلسه حاضر شدیم، پیشنهاد میکنم اگر با مدنی مشکل دارید هیچ وقت با این درس شروع نکنید چون اعتماد به نفستان پایین می آید. من خودم  به ترتیب با تجارت،جزا، آیین دادرسی کیفری و …شروع کردم، مطمئن بودم آیین دادرسی مدنی را بالای ۹۰% می زنم بعد از جلسه هرکسی را می دیدم می گفت نمی دانم چکار کرده ام!  اما من مطمئن بودم به دوستم هم گفتم من قبولم، دیگه تمومه! من حتی نیم ساعت زودتر از پایان جلسه بلند شدم، گفتم همینقدر تستی که زدم کفایت می کنه! همه چیز برایم مثل آب خوردن آسان بود، شک ندارم اگر زمان بیشتری برای مطالعه با جی۵ گذاشته بودم رتبه ۱ را می آوردم.

بالاترین درصدهای شما؟

آیین دادرسی مدنی و کیفری را ۸۰% به بالا، اصول فقه را ۶۰%، تجارت را ۷۰%، جزا را ۷۵% و مدنی که کمترین وقت را برایش گذاشته بودم ۵۰% زدم.

یک خاطره جالب؟

سرجلسه آقایی کنار من نشسته بود که کارشناسی ارشد حقوق را از دانشگاه شهید بهشتی تهران گرفته بود، خیلی مغرورانه می گفت من حتما قبولم، من هم با سر و وضعی آشفته سرجلسه آمده بودم با خودم گفتم خوش به حالش، اگر خودش اینطور می گوید پس حتما با رتبه ای بالا قبول است. وقتی امتحان شروع شد هنوز چند دقیقه ای نگذشته بود که دیدم عرقی سرد بر پیشانی اش نشسته، خیلی مضطرب بود و این را به وضوح می شد از چهره اش تشخیص داد، جالب بود من خیلی راضی از عملکردی که داشتم با خوشحالی بلند شدم و برگه ام را دادم، با پیگیری هایی که کردم متوجه شدم ایشان حتی سال بعد هم جزو قبولی های کانون نبودند.

رمز قبولی در آزمون های حقوقی؟

لازمه قبولی در آزمون های حقوقی این است که قدرت استدلال و استنباط بالایی داشته باشی، جی۵ مطالب و مواد قانونی را مثل لقمه های آماده در اختیار شما قرار می دهد تا قدم به قدم به یک نتیجه کلی برسید من خودم سرجلسه اکثر سوالات استنباطی را درست زدم وقتی به سوالات ساده تر می رسیدم خنده ام می گرفت.

اکثر کسانی که در آزمونهای حقوقی پذیرفته می شوند درس مدنی را حداقل تا ۵۰% می زنند و به نظرم اگر در دروس دیگری مثل آیین دادرسی مدنی و …..که با نثر صریح قانون سر و کار دارید قوی باشید همین مقدار درصد برای مدنی کفایت می کند، اگر هرچه را که می خوانید با جی۵ طوری بخوانید که فراموش نکنید و از این شاخه به آن شاخه نپرید قبولی دور از دسترس نیست. 

روزی که نتایج اعلام شد، شما چطور مطلع شدید؟

قبل از اعلام نتایج خواب دیدم به کافی نت دوستم رفته ام و  او به من گفته که قبول شده ام، چندروز بعد در خانه بودم که مطلع شدم نتایج آزمون وکالت اعلام شده، خودم اینترنت داشتم اما گفتم هرطور شده باید خوابم را تعبیر کنم به کافی نت دوستم رفتم و از او خواستم خودش نتیجه را به من بگوید، چند دقیقه ای در انتظار سپری شد کمی بعد با خوشحالی آمد و گفت رتبه ات ۱۵ شده، آنقدر ذوق کرده بودم که همانجا سجده شکر به جا آوردم، شیرینی خریدم و به خانه رفتم روز فوق العاده ای بود خوشحالی را در چشم مادر و همسرم می دیدم. مادرم خیلی دوست داشت موفقیت من را ببیند، وقتی خبر قبولی ام را شنید بیشتر از همه خوشحال شد.

پیامی مهم برای آن دسته از دوستانی که ناامید شده اند؟

 اینکه از چه طریقی به موفقیت برسی خیلی مهم است من راهم را پیدا کردم به همه هم توصیه می کنم اگر من را به عنوان کسی که از هیچ شروع کرد و به اینجا رسید قبول دارید، شما هم قدم در این مسیر بگذارید. شاید اوایل برایتان عجیب باشد اما مطمئن باشید این جعبه پنج خانه ای واقعا جادو می کند. من کسی بودم که وقتی متنی به زبان انگلیسی می خواندم آنقدر اشتباه داشتم که همه به من می خندیدند اما الان خودم را یک استاد زبان  می بینم. جی برگ خوانی برای من مثل یک عادت روزانه شده، طوریکه نمی توانم با روش دیگری درس بخوانم، تکرارهای منظمی که در سیستم جی۵ وجود دارد اینکه یکبار جی برگ نویسی می کنی، سر زمانبندی های مشخص جی برگ هایت را مرور می کنی و…. از بزرگترین نقاط قوت جی۵ است چرا که مطالب برای همیشه به حافظه بلند مدتت منتقل می شوند.

برای قبولی در کلاسی هم شرکت کردید؟

من تا الان حتی هزار تومان هم بابت آزمون های وکالت خرج نکرده ام، نمی توانستم هزینه های سرسام آور را تقبل کنم، من در هیچ کلاسی شرکت نکردم نه کلاسهای حقوقی و نه حتی کلاس زبان، الان با کمک همین جی۵ کتاب های انگلیسی را خیلی راحت می خوانم، حتی شک ندارم که در کنکور ارشد می توانم زبان را ۱۰۰% بزنم.

پیروزی های پی در پی؟

من  اواخر دوران کارآموزی ام هستم در این یکسالی که وکیل شده ام پرونده های خیلی خوبی داشته ام با کلی پیروزی، حتی بارها وکلایی که بیش از ۱۵ سال سابقه وکالت داشته اند را شکست داده ام همه اش هم به خاطر پیشینه خوبی است که با کمک جی۵ به دست آوردم .خیلی ها به سراغم می آیند و می گویند، ما مثل تو تا این حد تبحر نداریم تازه باید از صفر شروع کنیم رمز موفقیتت را به ما هم بگو. الان هم در همه حال برای به خاطر سپردن مواد قانونی از این روش استفاده می کنم، زندگی من متحول شده زمانی در تاکسی سرویس کار می کردم، دوره های مکانیکی را می گذراندم اما هیچ کدام نتیجه ای نمی داد دیگر داشتم به جایی می رسیدم که از کشور بروم .

پیامی برای جناب آقای مالکی نژاد؟

دوست دارم همینجا به ایشان بگویم که با ابداع جی۵، دعای میلیون ها مادر را پشتوانه خود  دارند، از صمیم قلب دوستشان دارم چرا که همچون پدری بزرگوار به من سرمایه ای بزرگ دادند.  ایشان تا ابد نام شریف خود را در تاریخ علم ایران ثبت خواهند کرد.

کلام پایانی ؟

من اعتقاد دارم جی۵ ایها یک سر و گردن از بقیه بالاتر هستند، این روش واقعا زندگی من را عوض کرد انگار دینی بر گردن دارم دلم می خواهد به همه بگویم تا شاید کسی با شنیدن حرف های من سرنوشتش عوض شود، البته خیلی ها هم هستند که جی۵ را تهیه می کنند اما هنوز یک ماه نگذشته آن را کنار می گذارند، اگر آگاهانه با این روش پیش بروید به آن اعتیاد پیدا می کنید طوریکه حاضر نمی شوید به سراغ روش دیگری بروید. من از صفر شروع کردم و به اینجا رسیدم. توکل بر خدا، دعای مادرم، تلاش خودم و همراهی جی۵ در طول این سفر ۵ ماهه همگی من را به این موفقیت رساندند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *